fbpx

Troid iyileştirme

& Haşimato

Hoşgeldiniz

Tiroidini dert etme

Tiroid bezi, boynun ön kısmında yer alan kelebek şeklinde bir endokrin bezidir. Bu bez, tiroid hormonları T3 (triiodothyronine) ve T4 (thyroxine) üretir. Bu hormonlar, vücudun enerji kullanımını, metabolizmayı, büyümeyi ve gelişmeyi düzenler.

Haşimatoda iyileş

Haşimato hastalığı için spesifik bir tedavi yoktur. Ancak hipotiroidiz belirtileri gösteren hastalar için levotiroksin adlı sentetik tiroid hormonu tedavisi uygulanabilir. Bu tedavi, tiroid hormon seviyelerini normalleştirir.

Sağlıklı kilo ver

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer vitae odio congue, scelerisque nisi eu, tristique lectus. Suspendisse et maximus odio, sit amet porta quam. In eu est justo. 

Leman Yeni

Fonksiyonel Terapist

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer vitae odio congue, scelerisque nisi eu, tristique lectus. Suspendisse et maximus odio, sit amet porta quam. In eu est justo. Phasellus ac massa quis quam vestibulum tincidunt ut non lorem. Curabitur eu lacinia ligula. Aliquam tristique mi at ipsum vulputate, ullamcorper tincidunt ligula gravida. Pellentesque mattis felis id lacus tristique sagittis nec id nisi.

Haşimato Hastalığı

Haşimato tiroiditi veya Haşimato hastalığı, tiroid bezine karşı vücudun bağışıklık tepkisi sonucu ortaya çıkan kronik bir otoimmün tiroid hastalığıdır.

Vücut, yanlışlıkla tiroid bezine saldıran antikorlar üretir. Zamanla, bu saldırı tiroid bezinin hasar görmesine ve yetersiz hormon üretmesine neden olabilir, bu da hipotiroidizme (tiroid yetmezliği) yol açar.

Haşimato Hastalığının Nedenleri

Haşimato hastalığının kesin nedeni bilinmemekle birlikte, genetik yatkınlık, cinsiyet, radyasyon ve viral enfeksiyonlar gibi faktörlerin rol oynayabileceği düşünülmektedir.

Haşimato Hastalığının Belirtileri

  • Yorgunluk
  • Kilo alma
  • Soğuğa karşı duyarlılık
  • Ses kısıklığı
  • Saç dökülmesi
  • Yüzde ve gözlerde şişlik

Getting Started is Easy

w

Ücretsiz soru sor

Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui.

Takvimden randevu ayarla

Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui.

Sağlıklı günlere geri dön

Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui.

İletişim

Öğrenmek istediğiniz daha fazla bilgi varsa bana ulaşabilirsin

0 539 589 7813

1234 Websimurg St. #1000, San Francisco, CA 95123

info@websimurg.com

Şifre Sıfırlama
Lütfen E-Posta adresinizi giriniz. Şifreniz E-Posta adresinize gönderilecektir.

Open chat
Ücretsiz soru sorun!
Merhaba. Funnel hizmeti hakkında sormak istediğiniz her şeyi ücretsiz olarak bize danışabilirsiniz.